niedziela, 30 sierpnia 2015

Powrót z wakacji czyli jak wyglądają nasze plaże i lasy.

Witajcie moi kochani. Właśnie dosłownie czwartek nad ranem wróciłam do domu całkiem padnięta po podróży i mam serdecznie dość na razie takiej jazdy. Dzisiaj chciałabym bardzo ważny temat poruszyć ponieważ dotyczy on naszej, wspaniałej przyrody o, którą nie zawsze dbamy, a przykład to plaże czy chociażby lasy.

Moje wakacje rozpoczęły się w Jarosławcu. W uroczym miasteczku gdzie dosłownie jest prawie wszystko, a najbardziej ludzi, a co za tym się łączy - zanieczyszczoną plażą i pobliskimi lasami. Z trudem muszę stwierdzić, że niektórzy ludzie są strasznie nieschludni i bezczelni.

Jest wiele zakazów gdy wchodzi się na plażę, ale ludzie mają to głęboko w dupie i nic sobie z tym nie robią. Wierzą, że ''wakacje'' to przecież wakacje i można robić się co chce. To przykre, ale prawdziwe.

Gdy siedziałam na plaży obserwowałam wtedy wszystkich i wszystko dookoła. Nawet to jak zwykły dzieciak podchodzi dalej i sika na piasek przy ludziach bo przecież po co iść do krzaków skoro się nawet ma dwie zdrowe nogi. Tak samo tyczy się psów. Przyprowadzają psy, które zakłócają ciszę i spokój oraz denerwują innych, a przecież na plażę nie wolno zwierzaków przyprowadzać.

Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że pijany ojciec każe swemu dziecku wyrzucić pustą na całe szczęście butelkę po alkoholu zamiast on sam powinien iść i dać dobry przykład młodemu pokoleniu. Potem zapewne pójdzie się zanurzyć w niezbyt czystej wodzie i już nie wróci. Tyle go dziecko ujrzy.

Zaś na piasku jest pełno plastikowych lub szklanych, rozbitych butelek, prezerwatywach, psich odchodach, albo zepsute żarcie, które się nie wyrzuci do kosza bo się '' po prostu nie chce ''.

Jeśli chodzi o pobliskie lasy to ludzie uznali je za idealne miejsce na to by się wypróżnić lub oddać swój mocz. W lesie jest pełno chusteczek higienicznych po wytarciu wiadomo czego, albo szkła. Po prostu tragedia. Ludzie zabijają własną roślinność, a niedługo zniknie ten świat. Właśnie przez takich ludzi.


9 komentarzy:

 1. Mądry post. Zgadzam się w 100 % z tym co napisałaś. Pozdrawiam ciepluśko

  http://szczyptamagii97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega napisane ;) Obserwuje czekam na rewanzyk flarri.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia, naprawdę niezwykłe! Ale brakuje mi... hmmm... Ciebie! :D
  Też przepadam za obserwowaniem ludzi ^^ Siadam sobie na ławeczce, w galerii, jakimś barze i obserwuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami warto poobserwować sobie ludzi :) Można wiele się od nich nauczyć :D

   Usuń
 4. Wspaniała relacja, bardzo chciałabym pojechać kiedyś nad polskie morze ;) O Jarosławcu słyszałam dużo dobrego
  blog Przygody-Mileny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam :D
   Nasze morze jest wspaniałe ale trzeba znaleźć sobie dobre miejsce :)

   Usuń
 5. uwielbiam morze'
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń